Na Prachaticku a Českobudějovicku dnes padaly kroupy, vlak narazil do stromu

České Budějovice 10. července (ČTK) - Odpolední bouřky v Jihočeském kraji zkomplikovaly dopravu na železnici. Podle webu Českých drah narazil vlak do stromu na trati mezi Suchdolem nad Lužnicí a Novou Vsí nad Lužnicí na železnici z Veselí nad Lužnicí do rakouského Gmündu. Mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů ČTK sdělila, že se při události nikdo nezranil. Hasiči měli v souvislosti s bouřkami tři zásahy na Českobudějovicku u Jílovic a Nových Hradů, kde na silnicích likvidovali spadlé stromy.

Dálkové spoje na trati do Rakouska nepojedou, regionální vlaky nahradí mezi Třeboní, Českými Velenicemi a Suchdolem nad Lužnicí autobusy. Omezení může podle Českých drah trvat do 19:00.

Bouřky dnes odpoledne vznikly na Prachaticku a Vimpersku a posunovaly se směrem k východu přes Českobudějovicko. Kroupy meteorologové zaznamenali na Prachaticku a Českobudějovicku, jejich průměr byl tři až čtyři centimetry, řekla dnes ČTK Eva Holubová z českobudějovické pobočky Českého hydrometeorologického ústavu. Další bouřky by podle ní mohly přijít večer mezi 20:00 a 1:00 od Bavorska a Rakouska. Nejvíce srážek by mohlo spadnout v Novohradských horách, podle Holubové meteorologické modely nevylučují, že může napršet 50 až 70 milimetrů srážek.

jrc gcm

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image