Klarinetový soubor Prachatice - koncert "V Českých Budějovicích by chtěl hrát každý"
Místo konání DK Metropol - Malá scéna
Začátek 12. 07. 2024, 18:00
Konec 12. 07. 2024
Odkaz https://www.metropolcb.cz/program/veskere-akce/klarinetovy-soubor-prachatice-koncert-v-ceskych-budejovicich-by-chtel-hrat-kazdy/2016/
Malá scéna v 18.00 hod.

Klarinetový soubor Prachatice - klarinetisté Jan Hovorka, Petr Chalupský, Tomáš Janoušek, Vít Neužil, Vít Krbeček zvou na svůj koncert se svými hosty 12. července 2024 od 18 hod. v sále Malé scény Metropolu České Budějovice.

Klarinetový soubor Prachatice vznikl 6. října 2006 v jihočeském městě Prachatice. Jedná se o komorní, pětičlenný hudební soubor, který se poměrně brzy po svém založení zařadil do kulturního povědomí města. Členy souboru Jan Hovorka, Petr Chalupský, Tomáš Janoušek, Vít Neužil a Petra Sovová. Za svou krátkou existenci odehrál na dvě stě padesát vystoupení na mnoha místech České republiky a v zahraničí (Švédsko, Belgie, Francie, Chorvatsko, Maďarsko, Německo, Rakousko, Polsko, Slovensko, Itálie, San Marino.). Je držitelem třiadvaceti zlatých a třech stříbrných ocenění z evropských hudebních festivalů (v letech 2011 – 2021), ceny Grand Prix z Polska a Titulu druhý Laureát festivalu FestArt v Rakousku. Dvakrát se také zúčastnil festivalu Wind of Music ve švédském Jönköpingu (2009 a 2010) a mezinárodního festivalu Deutsches Musikfest 2013. V České republice si přivezl Cenu diváků za nejúspěšnější soubor Přehlídky komorních souborů 2009. v Nových Hradech. Zúčastňuje se pravidelně vernisáží výtvarných umělců, zahajuje významné události a tyto akce hudebně dokresluje. Repertoárově je Klarinetový soubor Prachatice všestranný interpretuje skladby klasicismu, romantismu, hudby 20. století, swingu, úpravy filmové a muzikálové hudby až k jazzově laděným skladbám. Úzce spolupracuje s hudebním skladatelem a pedagogem Františkem Jančíkem. Na svém kontě má sedm hudebních CD.

Cena vstupenky je 200 Kč.

Vstupenky k dispozici v předprodeji Metropolu a online od 28. června (13 hod.).


Pořádá: Klarinetový soubor Prachatice

 Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image